Znalosti netikety by si měli každopádně osvěžit všichni náruživí účastníci tzv.
flame wars. Pokud jste se zrovna vrátili z desetileté dovolené v Burundi nebo nenavštěvujete žádnou z internetových diskusí, vězte, že tímto termínem se označuje řetězec příspěvků, který se od přestřelky věcnými argumenty posunul k bitvě nadávek a osobních invektiv.
Většinou se má za to, že tento nešvar mají na svědomí hormonálně nevybouření jedinci pubertálního věku. Že by jich ale bylo tolik?
Další dobrá rada proto zní: vyhněte se jakýmkoli osobním útokům a do takovýchto diskusí se nezapojujte. Je pravda, že občas dá práci udržet na uzdě svoje emoce, stačí ale napočítat v duchu do desíti nebo juknout na vaši oblíbenou erotickou stránku, a jste zase v klidu.
Od tématu flame wars je blízko k dalším důležitým požadavkům na chování v diskusích a na internetu obecně: buďte struční, věcní a uvádějte vždy všechny odpovídající a potřebné informace. Jinými slovy, když v diskusi počítačových uživatelů napíšete desetiřádkový text o tom, že jste si někde stáhli pokoutní kopii vypalovacího programu a teď vám nefunguje počítač, poradna vám nebude nic platná, navíc budete označeni za „lamu“, „losera“, „lamera“ a bůhví koho ještě. Vždy se hodí uvést verzi vašeho operačního systému, všechna chybová hlášení, parametry hardwaru atd.